suplementacja dla kobiet

Pomimo, iż coraz więcej kobiet i to w różnych kategoriach wiekowych dba o to, aby spożywane potrawy były zdrowe, zdarza się, że nasz sposób odżywiania wymaga suplementacji. A o co? O dodatkowe preparaty. Ponieważ dziedzina suplementów wciąż jeszcze podlega przemianom, wielkość asortymentu może przyprawić o ból głowy.
Dobrze więc wiedzieć, czym sugerować się przy zakupie preparatu, tak, by był odpowiedzią na nasze potrzeby. Preparat suplementacyjny nie powinien być zastępstwem dla zbilansowanej diety. Zdarza się jednak że konkretnych minerałów czy witamin nie jesteśmy w stanie przyjąć wraz z pożywieniem. Decydując się na preparat można uciec się do konsultacji aptekarza lub innej posiadającej wiedzę osoby. Dobrze wziąć pod uwagę swój wiek. Odmiennych elementów potrzeba organizmowi dziewczyny w okresie dojrzewania, a kompletnie innych – potrzeba kobiecie w okresie menopauzy.
O tym jak stosować suplementy osłonowe przeczytasz na naszej stronie
Przy pomocy odpowiedniego preparatu można przykładowo zniwelowania różnorodnych niedoborów – w tym niedoboru żelaza, typowego dla ciężarnych czy w okresie laktacji pań. Z kolei jeżeli borykamy się z częstym brakiem wigoru lekarstwem może być specyfik zawierający ekstrakty z żeń-szenia czy miłorzębu japońskiego. Niezależnie jednak, jaki gatunek suplementu kupimy. Najważniejsze jest jego właściwe dawkowanie – regularne, lecz w żadnym wypadku nie nadmierne.

Dodaj komentarz